До ЛОР-органів належать ніс з придатковими пазухами, глотка, гортань і вуха.

Здоров’я людини в значній мірі залежить від стану цих органів і виконання ними життєво важливих функцій.

У чому важливість ЛОР-органів?

Наприклад, верхні дихальні шляхи крім проведення повітря, здійснюють його зігрівання, знезараження, очищення від шкідливих факторів зовнішнього середовища, зволожують. Тут проходить нейтралізація токсичних речовин, знищується більшість інфекційних збудників, які осідають на поверхні слизової оболонки.

А в мигдалинах формуються антитіла до тих інфекцій, які потрапляють із зовнішнього середовища.

Які найпоширеніші захворювання ЛОР-органів?

Найбільш часто діагностуються запалення дихальних шляхів, ангіна, аденоїди, гайморит, ларингіт, фарингіт, сірчані пробки, поліпозні синусити, кісти придаткових пазух носа, викривлення носової перегородки, євстахіїт, дерматити слухових проходів, гострі і хронічні середні отити.

У яких випадках потрібно звертатися до ЛОРа?

Приводом для звернення до отоларинголога можуть бути:

нежить;

гугнявість;

носові кровотечі

закладеність носа або вуха;

різке зниження або втрата слуху і нюху;

болю в горлі, переніссі, чола і вухах.

Якщо вчасно не провести правильного лікування, то виникає ризик розвитку різних ускладнень, які можуть призвести до погіршення загального стану організму, що в наслідку призведе до необхідності виконання хірургічних втручань, а іноді, навіть створює загрозу для життя.

При будь-яких ознаках ЛОР-патології обов’язково звертайтеся до лікаря отоларинголога.

На сьогоднішній день існує багато нових методів діагностики і лікування, як медикаментозного, фізіотерапевтичного, так і хірургічного. А кваліфіковані лікарі Лікарні Святого Луки мають багаторічний досвід роботи з лікування ЛОР-захворювань.

Які можуть бути операції ЛОР-органів?

До операцій ЛОР-органів відносяться: видалення поліпів, аденоїдів, мигдаликів; корекція носової перегородки. Але при ранньому виявленні захворювання хірургічного втручання можна уникнути у багатьох випадках.

Якщо у Вас виникли проблеми з ЛОР-органами, в Лікарні Святого Луки Ви можете пройти необхідний комплекс діагностики і лікування, в тому числі і оперативного.

РЕЄСТРАТУРА: +380500303103; +380504875440; +380960303110; +380522366030