Сучасна консультативна поліклініка працює на базі Лікарні Святого Луки з 2008 року.
Оснащення лікарні дозволяє виконувати комплексну діагностику органів зору з використанням новітніх технологій. При необхідності, ведеться консультативний прийом, оперативне лікування, динамічне спостереження одними з кращих фахівців України. В лікарні ведуть прийом лікарі вищої категорії, кандидати медичних наук, доктор медичних наук. Комплексний підхід, широкі діагностичні можливості, сучасна операційна та комфортне перебування – ми докладаємо максимум зусиль, щоб зробити доступною офтальмологічну допомогу європейського рівня у Кропивницькому.
КОМПЛЕКСНЕ ОБСТЕЖЕННЯ ОРГАНІВ ЗОРУ
ЯК ВІДБУВАЄТЬСЯ?
Бесіда з пацієнтом
Визначення гостроти зору (з оптичною корекцією та без)
Рефрактометрія
Вимірювання внутрішньоочного тиску
Визначення полів зору
Біомікроскопія (огляд структур ока під мікроскопом)
Гоніоскопія (огляд кута передньої камери з лінзою Гольдмана)
Огляд очного дна (пряма і непряма офтальмоскопія)
Усі обстеження видаються на руки пацієнтові у друкованому або електронному вигляді (за бажанням).
у випадку підозри на захворювання очей, лікар проводить спеціальне обстеження, що дозволяє більш точно встановити діагноз і скласти лікувальну програму.
Всі обстеження проводяться згідно з національними протоколами лікування, затвердженими МОЗ України, орієнтуючись на європейський досвід.
СПЕЦІАЛЬНІ МЕТОДИ ОБСТЕЖЕННЯ ОРГАНІВ ЗОРУ
УЗД орбітальної області, а-сканування – параметри розмірів структур ока, при короткозорості, далекозорості, глаукомі, катаракті, підозра на новоутворення, ендокринної офтальмопатії та інших патологіях очей.
Оптична когерентна томографія (ОСТ або ОКТ) – спектрально доменний Zeiss Cirrus HD-OCT 4000 – дозволяє досліджувати сітківку і зоровий нерв на клітинному рівні. Показаний при таких захворюваннях, як діабетична ретинопатія, макулодистрофія, підозра на глаукому, амбліопія, спадкові захворювання сітківки, макулярні розриви, відшарування сітківки, ретиношизис, випадки необґрунтованого зниження зору тощо.
Також дозволяє оцінювати стан сітківки і зорового нерва у динаміці (шляхом накладання одного знімка на попередній, що неможливо оцінити при звичайному огляді), що особливо цінно при хронічних патологіях: глаукома, діабетична ретинопатія, макулодистрофія. Завдяки цій функції можна об’єктивно оцінити якість лікування захворювань сітківки, відкоригувати лікування глаукоми.
Дана процедура не має протипоказань до застосування у дітей, вагітних жінок.
Оптичний когерентний томограф такого рівня не має аналогів у Кіровоградській області.
Флюоресцентная ангіографія (ФАГ) Heidelberg – фундус камера дозволяє робити фотографування очного дна із застосуванням контрасту (флюоресцеіна), завдяки чому ми можемо оцінити стан судин, кровообіг у самій сітківці.
Метод входить до переліку обов’язкового обстеження згідно протоколу лікування, затвердженого МОЗ України, при таких захворюваннях, як: діабетична ретинопатія, тромбози та емболії судин сітківки, макулодистрофіях, ретиніт.
Фотографія очного дна – фотофіксація стану сітківки та зорового нерва без застосування контрасту.
З метою поліпшення якості знімків застосовуються препарати, які розширюють зіницю (це дозволяє візуально порівняти зміни в структурах ока та об’єктивно їх оцінювати (будь-яким лікарем або ж самим пацієнтом).
Дану процедуру Ви так само зможете пройти тільки в нашому медичному центрі.
Периметрія (статична і кінетична) – визначення полів зору (обов’язковий метод при глаукомі та інших захворюваннях зорового нерва, головного мозку, сітківки).
Визначення характеру зору – бінокулярне, монокулярне, одночасне.
Визначення наявності і кута косоокості
При зверненні лікар складе необхідні саме Вам діагностичні процедури, доступно пояснить їх мету та результати.
Ми не запропонуємо зайвого!
Ми маємо найбільш повну діагностичну базу у Кіровоградській області!
Катаракта – одне з найпоширеніших захворювань очей, що трапляється з віком. Перебіг хвороби мінливий – від поступового «затуманення» зору до випадків, які ускладнюються глаукомою – супроводжуються підвищенням очного тиску та прогресуючою незворотньою втратою зору.
Найчастіше катаракта розвивається після шістдесяти років і вимагає вчасного і планового хірургічного лікування.
Центр має великий вибір штучних кришталиків (або ІОЛ – інтраокулярних лінз): від монофокальних класичних моделей до преміум лінз – мультифокальних ІОЛ (Symphony, Synergy, PanOptix, Eyhance) та індивідуальних торичних для корекції астигматизму.
Оперативне лікування катаракти здійснює хірург-новатор, доктор медичних наук України, завідувач кафедри очних хвороб медичного університету імені О.Богомольця, професор Дмитро Жабоєдов.
Він є автором більше 10 патентів з розробки методів хірургічного лікування та діагностики захворювань очей, і одним із кращих фахівців-офтальмологів України.
Косметична хірургія дозволяє людям мати молодший вигляд. Однак, далеко не завжди показанням до даних процедур служать тільки эстетичні.
Вікові зміни можуть бути настільки вираженими, що нависання складки шкіри верхньої повіки може бути причиною звуження поля зору.
Зменшення еластичності нижньої повіки («обвисання») веде до порушення функції відведення сльози в носослізний канал, що веде до постійної сльозотечі, вторинних змін кон’юнктиви та рогівки.
Окремим показанням можуть бути дефекти м’язового апарата ока після перенесених травм, наявність рубців.
ДИТЯЧА ОФТАЛЬМОЛОГІЯ
У кабінеті дитячої офтальмології проводиться лікування таких захворювань, як:
◾️ Міопія
◾️ Гіперметропія
◾️ Астигматизм
◾️ Амбліопія
◾️ Спазм акомодації
◾️ Захворювання сітківки та зорового нерву
◾️ Косоокість
Консультації проводить Тамара Гаршанова
з понеділка по суботу з 8:00 до 16:00 за попереднім записом у реєстратурі