Що лікує невропатолог?

Лікар-невропатолог діагностує і лікує все, що відноситься до нервової системи: центральної – це головний та спинний мозок і периферичної – всі інші нерви.

Які симптоми повинні спонукати пацієнта звернутися до невропатолога?

Як і кожне захворювання, захворювання нервової системи мають свої ознаки. Найбільш частим симптомом є біль – головний біль, болі в шиї, спині, кінцівках. Також, будь-яке запаморочення, хиткість при ходьбі, неуважність, м’язова слабкість, безсоння, шум у вухах, двоїння в очах, порушення пам’яті (список ще можна продовжувати довго) – це симптоми, які можуть свідчити про захворювання нервової системи. Симптоми рідко з’являються поодинокими. Найчастіше їх відразу кілька, тільки одні з них яскраво виражені, а інші – настільки слабо, що людина не надає їм значення.

– У наш час, кожна людина стикається з головним болем різної інтенсивності і тривалості. І що, кожен раз потрібно бігти на прийом до лікаря?

Так, сьогодні головний біль є однією з найбільш поширених скарг.

Головний біль може виникнути з різних причин, наприклад: головні болі, пов’язані зі стрибками артеріального тиску, можуть бути викликані емоційним і психологічним стресом, депресією, тривогою, пов’язані з циклічними процесами у жінок і т.д. І, якщо у Вас рідкісні головні болі, які не викликають великого дискомфорту, Ви зможете впоратися з ними самостійно. Постарайтеся розслабитися, відпочити або поспати, голову тримайте піднятою. Прийміть душ, помасажуйте м’язи шиї і плечей.

Але, бувають випадки, коли головний біль вимагає медичної допомоги

часті або дуже інтенсивні головні болі;

болі, що з’явилися після травми голови;

біль супроводжується нудотою і блювотою;

дуже різкий або гострий біль;

біль, що триває більше 3-х днів;

біль супроводжується підвищеною температурою і ригідністю потиличних м’язів (неможливість притиснути підборіддя до грудей) або слабкістю (онімінням) рук і ніг, затрудненою мовою, нерівною ходою, зоровими порушеннями (туман перед очима, двоїння).

Тільки лікар зможе точно визначити причину головного болю. При необхідності, буде проведено додаткове обстеження, ряд тестів і призначено відповідне лікування. У деяких випадках не виключена негайна госпіталізація.

А якщо у людини болить рука, нога, спина – це якось пов’язано зі спеціальністю невропатолога?

При болях в кінцівках, спині, шиї обстеження найкраще почати з відвідин невропатолога, щоб виключити патологію периферичної нервової системи. А вже, якщо крім болю, присутні ще й незвичні відчуття: підвищена чутливість, слабкість м’язів, оніміння, тут вже без варіантів – відразу до невропатолога.

Завжди пам’ятайте, що здоровий спосіб життя, відмова від шкідливих звичок – це найкраща профілактика захворювань, яка, без сумніву, дасть бажаний результат.

РЕЄСТРАТУРА: +380500303103; +380504875440; +380960303110; +380522366030