«Жити погано, нерозумно, нестримано – значить повільно вмирати». – Демокріт

Незважаючи на поширення інформації про згубний вплив шкідливих звичок у ЗМІ, інтернеті, соціальних рекламах, людство ніяк не може їх позбутися. Найбільш небезпечні звички – це пристрасть до наркотиків, алкоголю і тютюну. Їх фахівці схильні називати хворобами. Лікар, який займається діагностикою, лікуванням і профілактикою тютюнової, наркотичної та алкогольної залежності – це лікар-нарколог.

Коли ж слід звертатися до лікаря-нарколога?

Перше – це проведення досліджень впливу шкідливих речовин на функціонування і життєдіяльність всіх систем організму.

Лікар-нарколог розробляє методи діагностики захворювання, ефективного лікування і профілактики. Він не тільки проводить лікування пацієнтів, а й контролює процес одужання, підбираючи найбільш дієві методи позбавлення від шкідливих залежностей.

Чи правда, що будь-яка залежність дуже важко піддається лікуванню?

Так. Залежність – це душевне захворювання і лікар-нарколог повинен володіти навичками психолога, щоб докопатися до витоків захворювання. Саме від знань і умінь лікаря залежить тривалість і успіх лікувальних заходів.

Нарколог – це широкопрофільний фахівець, який повинен бути готовий надавати допомогу будь-якому пацієнтові в будь-яких умовах. Адже лікування від алкогольної та наркотичної залежності проводиться не тільки в спеціалізованих клініках. Багато медичних установ, в тому числі і Лікарня Святого Луки, практикують виїзд лікаря додому. В цьому випадку, нарколог повинен знати, як провести екстрену реанімацію і детоксикацію, щоб очистити організм від продуктів алкоголю і наркотичних препаратів.

Що найбільш згубно впливає на організм людини – алкоголь, наркотики чи куріння?

Насправді – усі залежності досить серйозні.

Наркоманія, алкоголізм і куріння мають один загальний витік – це відповідь на реакцію організму на якийсь зовнішній стресовий фактор. Наша психіка влаштована таким чином, щоб ми не жили у стані постійного стресу. Для цього організм реагує – «потрібно утилізувати стрес». Що потрібно зробити, щоб від цього піти? Людина закурила – і начебто відпустило. Алкоголь, наркотики – те ж саме. От і все. Але, в нашому суспільстві, на жаль, люди міркують помилково: куріння – взагалі і в розрахунок не беруть, алкоголь – серйозніше, але в порівнянні з наркотиками, це дрібниця, а ось наркотики – це кінець. Насправді, різниця між ними – це здатність утилізувати стрес. У нікотину – більш слабка, у алкоголю – сильніше, ну а у наркотиків – ще сильніше.

Але ж від залежності можна вилікуватися?

Вилікуватися можна тільки шляхом власних зусиль і власних дій.

Людина, що палить, то може кинути палити сама, без сторонньої допомоги, зловживає алкоголем – теж може повернутися до здорового способу життя самостійно, хоч часто це буває дуже складно зробити. А у наркомана – один раз «вколовся» – і все, кожен укол наближає до кінця. Наркотична залежність настільки сильна, що без кваліфікованої допомоги фахівця її НЕ побороти. Потрібна потужна глибинно-динамічна психотерапія. Це психотерапія, яка дозволяє дуже глибоко зазирнути всередину себе, яка змінює поведінку, мислення, ставлення.

Крім того, необхідно зайнятися спортом, знайти для себе якісь здорові захоплення та хобі.

І наостанок, кілька напутніх слів нашим читачам.

Якщо ви усвідомили свою залежність – боріться. Шукайте способи позбутися згубної пристрасті. У кожній життєвій ситуації є вихід. Шукайте його, вирішуйте проблеми і боріться з обставинами. Не обирайте втечу від реальності, інакше незабаром ви ризикуєте опинитися у ще більш скрутному становищі. Повірте в себе! У вас обов’язково вийде!

Живіть повноцінним життям, і тоді воно зустріне Вас усіма кольорами веселки.

РЕЄСТРАТУРА: +380500303103; +380504875440; +380960303110; +380522366030