Ехокардіографія (ультразвукове дослідження серця) – найбільш використовуваний візуалізуючий метод діагностики серцево-судинних захворювань.

Суть методу полягає у використанні ультразвуку – хвиль високої частоти, які не сприймає людське вухо. Через спеціальний датчик, що прикладається до тіла, хвилі поширюються в тканинах, змінюючи частоту, період і амплітуду коливань, в залежності від стану внутрішніх органів. Змінені хвилі повертаються до датчика і, перетворюючись в електричний сигнал, тут же обробляються ехокардіографом. Таким чином, створюється повна картина дослідження стану серця з чотирьох сторін – на екрані комп’ютера лікар бачить двомірне або навіть тривимірне зображення, яке при бажанні можна роздрукувати.

Процедуру ЕхоКГ можна проводити в будь-якому віці, в тому числі і дитині в утробі, новонародженим, а також вагітним жінкам. Чоловікам після 40 років і жінкам після 45 років ехокардіографію бажано робити кожні п’ять років (при відсутності проблем зі здоров’ям серця). При наявності серцевих захворювань, але без загострень, рекомендується обстежитися один раз на рік.

Підготовка до дослідження

Метод абсолютно нешкідливий, не має ніяких негативних наслідків, протипоказань і не вимагає спеціальної підготовки. За винятком черезстравохідної ЕхоКГ (вид ехокардіографії), для проведення якої потрібно за 4-6 годин відмовитися від їжі.

Перед УЗД серця необхідно пройти ЕКГ (електрокардіограму) та надати її лікарю, який проводитиме діагностику.

У день Вашого дослідження

В день проведення ехокардіографії ви можете продовжувати їсти і питии, як зазвичай, приймати призначені раніше ліки.

Під час дослідження

У кабінеті проведення обстеження вам запропонують роздягнутися до пояса і лягти на кушетку. Грудну клітку вам змажуть спеціальним гелем, куди прикріплять датчики. Потім, за допомогою ультразвукової насадки лікар буде отримувати на монітор інформацію про стан вашого серця.

Тривалість процедури від 15 до 30 хвилин, в залежності від ситуації.

Ваші результати

На обробку даних потрібно кілька хвилин.

Після обстеження вам буде надано роздрукований на папері висновок результату дослідження.

Результати дослідження ви надаєте своєму лікарю.

Також, ви можете проконсультуватися з лікарем нашої медичного центру в день отримання результатів дослідження, який максимально точно оцінить стан вашого серця і поставить діагноз. Це дасть можливість вчасно розпочати лікування, уникнувши ускладнень.

Чому пацієнти обирають нас?

Дослідження проводять висококваліфіковані фахівці.

Зручне розташування. Ми знаходимося майже в центрі міста, поруч є зупинки громадського транспорту. На території лікарні для пацієнтів є автостоянка.

З Вами працює доброзичливий персонал.

Ви отримуєте результат через кілька хвили після дослідження.

Ви можете проконсультуватися з лікарем нашого медичного центру відразу ж у день отримання результатів дослідження.