Проктолог

Проктологія – це, мабуть, одна з найбільш делікатних сфер медицини. Однак, поширеність проктологічних захворювань у наш час досить висока.

Хто такий Проктолог?

Лікар, який займається лікуванням хвороб промежини, заднього проходу, прямої кишки і захворювань інших відділів товстого кишківника, які потребують хірургічного втручання.

Які хвороби лікує лікар-проктолог?

Лікар-проктолог має безпосередню справу з проблемами товстого кишківника, прямої кишки, ануса, тобто, лікує такі захворювання, як анальні тріщини, поліпи, травми, глистяні інвазії, проктит, коліт, пухлини, геморой. Проктолог проводить лікування за допомогою терапевтичних та хірургічних методів.

Які методи діагностики використовує лікар проктолог?

При огляді проктолог використовує пальцеве ректальне дослідження, при необхідності – аноскопію, ректороманоскопию, аналіз калу, ірігографію, колоноскопію, також опитування, що включає в себе збір анамнезу та актуальних скарг.

Як підготуватися до прийому у проктолога?

Підготовка полягає в нескладних маніпуляціях. З вечора, напередодні прийому, не вживати продукти, що сприяють газоутворенню, у тому числі газовані напої. Спорожнити кашківник, використовуючи для цього клізму або проносне.

Симптоми, при яких слід йти на прийом до проктолога.

  • регулярна діарея або запори;
  • утворення шишок і набряків навколо ануса;
  • почервоніння, набряк, свербіж в області заднього проходу або ануса;
  • поява слизових виділень;
  • поява болю при дефекації або після неї;
  • вихід гемороїдального вузла назовні після дефекації;
  • відчуття наявності в задньому проході чужорідного тіла;
  • поява болю в області заднього проходу, що актуально при тривалому сидінні, ходьбі;
  • поява на туалетному папері або калі слідів крові (колір її при цьому може бути або червоним, або дуже темним).

Поради лікаря-проктолога

Хворобу краще попередити, ніж лікувати. Якщо за родом служби ви багато сидите, то раз на 1 годину вам треба робити 5-10-хвилинну перерву для ходьби або інших фізичних навантажень. М’яке крісло краще замінити жорстким. Більше гуляти пішки. За допомогою занять фізичними вправами регулярно зміцнювати м’язи живота, це поліпшить місцевий кровообіг і відтік крові з органів тазу, стимулює кишечник, сприяє відходженню газів. Не зловживати проносними.

З огляду на той факт, що захворювання області прямої кишки вкрай поширені, навіть якщо Вас нічого не турбує, по настанню 40 років доцільно пройти консультацію у проктолога. Якщо ніяких ознак захворювання не виявлено, то наступний огляд повторити через 5 років.

Звичайно ж, обстеження буде найбільш повним, а лікування максимально ефективним, якщо його пройти на сучасному медичному обладнанні в супроводі кваліфікованих фахівців. Таким обладнанням, так само, як і фахівцями, в повній мірі володіє Лікарня Святого Луки.

РЕНТГЕНОЛОГ

ТЕРАПЕВТ

УРОЛОГ

УРОЛОГ-АНДРОЛОГ

ХІРУРГ

ХІРУРГ АБДОМІНАЛЬНИЙ

ХІРУРГ-ДИТЯЧИЙ

ХІРУРГ-СЕРЦЕВО-СУДИННИЙ

ХІРУРГ ТОРАКАЛЬНИЙ