16 жовтня 1846 Томас Мортон вперше провів операцію під ефірним наркозом.

Цей день стали вважати днем анестезіолога.

І більше не потрібно було перед операцією випускати з пацієнта до літра крові, поки настане непритомний стан, або натискати на сонну артерію, щоб занурити його в сон (до речі, тому й назвали артерію сонною). І, вже тим більше, не було потреби «вирубувати» пацієнта перед операцією, вдаривши по голові чимось важким (для цього запрошувалися спеціально навчені люди).

Хоча, звичайно були і більш гуманні способи знеболювання з використанням дарів рослинного світу: насіння блекоти, порошок конопель, мандрагора і навіть отрута кураре.

Зараз же, в 21-му столітті, для анестезії використовується ряд технічних пристроїв і засобів. Головне – вміння ними правильно користуватися. У цій справі майстер – лікар-анестезіолог.

Лікар-анестезіолог – це гарантія захисту і турботи про пацієнта під час операції.

Анестезіолог не тільки вміє користуватися складними приладами та апаратами, але і може правильно підібрати препарат для анестезії, дозу, яка розраховується для кожного пацієнта індивідуально.

За допомогою сучасної апаратури анестезіолог не тільки стежить за роботою всього організму під час операції, але й управляє його функціями.

Анестезіолог – лікар, який знає роботу всіх органів і функціональних систем, кожної клітинки вашого тіла, а тому відразу вживе заходів по ліквідації небезпеки, якщо така виникне.

Поради

Перед операцією пацієнт обов’язково повинен розповісти про всі препарати, які приймає.

Ні в якому разі перед операцією не вживати алкоголь (навіть для хоробрості). Алкоголь має дуже нехорошу властивість змінювати дію анестезії самим непередбачуваним чином (наприклад, послаблюється дію і людина прокидається під час операції).

РЕЄСТРАТУРА: +380500303103; +380504875440; +380960303110; +380522366030