Мабуть, сама загадкова хвороба – це алергія. Кажуть ще, що це – одне з наймолодших захворювань.

Хоча дане твердження швидше відноситься до терміну «алергія», оскільки сама хвороба має досить глибоке коріння. Пам’ятайте єгипетського фараона Менеса? Звичайно, не пам’ятаєте, адже він жив понад 2,5 тисячі років до нашої ери. Так ось, за даними давньоєгипетських літописців, помер фараон після укусу оси, причому миттєво. Чи не був це анафілактичний шок? Швидше за все, що так.

Перші описи алергічних захворювань ми зустрічаємо ще в давнину. Незрозумілі висипання на шкірі, розлади травлення, що з’явилися у людей, які вживали в їжу деякі продукти, описував Гіппократ. Так почалося вивчення харчової алергії. Понюхавши троянду, один зі знайомих римського лікаря Галена став, здавалося б, безпричинно чхати. Так і виник один з перших описів алергічного риніту. На відміну від імені фараона Менеса, ім’я Авіценна згадають багато. Цей арабський медик першим описав нежить, що з’являється навесні під час цвітіння трав.

Незрозумілі хвороби з дивними симптомами описували, але ні діагнозу, ні лікування визначити було неможливо. І тільки на початку 20-го століття з’явився термін «алергія». А для її вивчення створена ціла наука, яка повинна була знайти відповіді на різні питання. Як відрізнити алергію від інших, схожих, хвороб? Що призводить до її появи? Як з нею боротися? Як лікувати алергію? Як їй запобігти?

Сьогодні на ці та інші питання може відповісти лікар-алерголог.

Що найчастіше викликає алергію?

У світі відомо понад 20 тисяч алергенів. Але відзначимо найпоширеніші. Це – пилок рослин, продукти харчування, кліщі домашнього пилу, шерсть, лупа і отрута тварин, різні хімічні засоби.

Як лікувати алергію?

Найголовніше в лікуванні алергічних захворювань – це визначити алергени. І початок цьому алергологи бачать в ретельно зібраній історії хвороби. Тому, не дивуйтеся, коли лікар буде детально розпитувати про те, що ви їсте, де і як живете, які медикаменти приймаєте, які засоби гігієни використовуєте. Повірте, це не просто з цікавості. А ще краще самі приготуйте відповіді на такі питання перед відвідуванням лікаря.

Потім необхідно комплексне обстеження, яке включає в себе загальноклінічні дослідження, біохімічний аналіз крові, інші діагностичні методи дослідження.

Додатково може бути призначено більш детальне обстеження:

рентген органів грудної клітини, придаткових пазух носа;

мазки зі слизових на флору і чутливість;

дуоденальне зондування з посівом жовчі;

УЗД органів шлунково-кишкового тракту та ін.

Крім того може знадобитися консультація ЛОР-лікаря, окуліста, гастроентеролога.

Проаналізувавши результати обстеження, лікар-алерголог розписує індивідуальну схему лікування кожного пацієнта.

До алергічних захворювань відносяться:

алергічний риніт;

алергічний кон’юнктивіт;

харчова алергія;

кропив’янка;

набряк Квінке;

медикаментозна алергія;

бронхіальна астма.

У яких випадках необхідно звертатися до алерголога?

висипання на шкірі, свербіж;

часте чхання, закладеність носа;

хронічний, сезонний нежить;

раптові спазми дихання, задишка;

почервоніння очей, сльозотеча.

Названі вище симптоми можуть бути ознаками алергічної реакції, тому при їх наявності, рекомендуємо звертатися до алерголога. Причому, не відкладаючи похід до лікаря в довгий ящик. Затягуючи процес лікування, людина руйнує свій організм.

У Лікарні Святого Луки використовуються сучасні методи діагностування та лікування алергії, а також її наслідків.

Наші лікарі мають досвід роботи в галузі алергології, постійно вивчають нові методики діагностування та лікування захворювань.

РЕЄСТРАТУРА: +380500303103; +380504875440; +380960303110; +380522366030