Лікар-отоларинголог

Освіта:

1995 – 1999 – Краснолиманське медичне училище.

У 2005 році закінчила Донецький державний медичний університет ім. М.Горького

Стаж роботи з 2005 року

У Лікарні Святого Луки – з 2022 року

Спеціалізація:

Лікар-отоларинголог

Професійні навички:

Діагностика та лікування захворювань ЛОР-органів

  • патологія вуха;
  • патологія носа та придаткових пазух носа;
  • захворювання горла, гортані, голосових складок

Стати лікарем Олена прагнула з дитинства, мріяла спасати людей від невиліковних хвороб. У школі із задоволенням вивчала анатомію та фізіологію людини, цікавилася народною медициною. У медичному училищі вчилася на відмінно, а інститут закінчила із червоним дипломом.

Після інтернатури залишилася працювати у Донецькій міській лікарні сімейним лікарем, але згодом вирішила присвятити себе отоларингології. Пройшовши відповідний курс спеціалізації, повертається у місто свого народження – Лиман лікарем-отоларингологом.

ЇЇ професіоналізм, ініціативність та лідерські якості запримітили колеги із Донецького НДІ травматології та ортопедії, який у 2014-му році переїхав до Лиману. Олені Петрівні запропонували посаду заступника головного лікаря по лікувальній роботі. Звикши постійно підвищувати рівень своєї професійності, накопичувати нові знання, вміння та навички, Олена погоджується на пропозицію. Своїм професійним надбанням лікарка залюбки ділиться з іншими на численних конференціях і семінарах та й сама вивчає досвід своїх колег, адже, як вона вважає, – хороший лікар повинен вчитися усе життя.

2022-й рік вносить свої корективи у життя Олени та усього колективу інституту. Не маючи більше можливості залишатися у Лимані та працювати під артилерійськими ударами, ДНДІТО евакуюється до Кропивницького. Олені Петрівні доводиться залишати своє рідне місто і вирушати у невідомість…

Пані Олена – активний та ініціативний член команди, з увагою ставиться до кожного пацієнта, намагається боротися не тільки із хворобою пацієнта, а й з її причиною та можливими наслідками.

РЕЄСТРАТУРА: +380500303103; +380504875440; +380960303110; +380522366030

РОЗМОВА З ЛІКАРЕМ

Що вас найбільше турбує у ваших пацієнтів?

Я звернула увагу на занедбаність патологій ЛОР-органів.

За кілька днів до мене звернулися двоє людей із двосторонньою сенсоневральною приглухуватістю (зниження слуху).

Жінка, яка звернулася, потребує слухопротезування.

Багато років тому, після обстеження, лікарі порекомендували їй слухопротезування. Рекомендацією жінка не скористалася. Через 18 років, вона прийшла до ЛОР-лікаря: «Може, ви щось зробите, і в мене слух з’явиться?». Страждаючи на зниження слуху такий тривалий час, жодного разу не лікувалася, причину приглухуватості не було встановлено. Під час огляду виявилося, що вона має поліп.

Щоб не знижувався слух, пацієнт із хронічною приглухуватістю повинен регулярно, двічі на рік, проходити антиневротичну терапію та лікування у стаціонарі чи амбулаторно протягом 7-10 днів.

При невритах слухових нервів може бути не тільки зниження слуху, а й головний біль, запаморочення тощо.

ЛОР-лікар, іноді невропатолог, пише схему лікування, щоб слух ще далі не знижувався.

Які можуть бути причини приглухуватості?

неліковані запальні процеси;

професійні захворювання;

високий тиск;

запальні процеси гнійного характеру;

травми.

Є препарати, які знижують слух, наприклад, гентаміцин.

Що Ви вважаєте головним у лікуванні пацієнта?

Головне – це бажання самого пацієнта бути здоровим і дотримуватися рекомендацій лікаря.

Ефективне лікування ґрунтується на правильно підібраній діагностиці. Від результатів обстеження залежить схема лікування.

Тому рекомендую обстежувати, робити мазки із зіва на чутливість мікрофлори до антибіотиків. Далі дивлюся, які препарати призначити. При тонзиліті, наприклад, роблю промивання мигдаликів голкою Гартмана.

Хронічний тонзиліт небезпечний своїми ускладненнями: страждають серце, суглоби, нирки, тому може знадобитися консультація кардіолога, нефролога та інших вузьких фахівців.

Тут пацієнту важливо розуміти, що лікар призначає діагностику, виходячи не тільки з симптомів захворювання вуха, горла чи носа, а також з огляду на можливі ускладнення та супутні захворювання.

А може, навпаки, симптоми ЛОР-патології – вторинні, а причина нездужання криється у захворюванні зовсім інших органів. Потрібно пам’ятати, що всі органи та системи в людині взаємопов’язані, взаємодіють один з одним. І збій в одному органі призводить до неправильної роботи інших.

Тому необхідно пам’ятати, що симптоми, що вказують на ЛОР-патологію, насправді можуть бути викликані якимось загальним захворюванням.

Наприклад, захворювання шлунково-кишкового тракту: гастрити з підвищеною кислотністю, езофагіти, рефлюксезофагіт. При подібних захворюваннях вміст шлунка може потрапляти на задню стінку глотки і обпалювати слизову оболонку, в результаті чого починає боліти горло. Часто пацієнти дивуються, чому ж ЛОР-лікар замість того, щоб лікувати горло, звертає увагу саме на шлунок.

При запальних процесах у горлі лікар розписує дієту, що виключає гостре, кисле, солоне, корисно вживати більше рідини: теплі чаї з лимоном, малиною, смородиною та іншими ягодами, що містять багато вітаміну С. Також – лужне пиття (мінеральна вода без газу).

Таким чином, щоб правильно лікувати, необхідно з’ясувати причину.

Візьмемо наприклад фарингіт – запалення задньої стінки глотки. Він може бути викликаний інфекціями, або це може бути рефлюксоезофагіт. У таких випадках застосовуються різні принципи лікування.

Для того, щоб розібратися в причині захворювання, і допомогти людині, потрібно обстежитися.

Що треба мати пацієнтові з собою, щоб консультація лікаря була більш ефективною?

Для того, щоб у лікаря була можливість проаналізувати перебіг захворювання та динаміку його розвитку, пацієнту необхідно принести всі наявні результати досліджень. За потреби лікар призначає відповідне обстеження.

Все залежить від пацієнта: якщо людина звертається вчасно, можна встигнути допомогти.

Яка профілактика захворювань ЛОР-органів?

Підвищувати імунітет та берегти своє здоров’я змолоду.

Такі захворювання, як гайморити, синусити, протити, синоїдити і т.д., виникають як ускладнення простудних захворювань. Коли знижується імунітет організму, хвороба перетворюється на хронічну.

Щоб не було простудних захворювань, необхідно підвищувати імунітет організму, вести здоровий спосіб життя.

Необхідно проводити санацію зубів.

З якими захворюваннями до вас звертаються найчастіше?

Зараз багато пацієнтів із хронічним тонзилітом, синуситом. Все залежить від сезонності.

У період активного цвітіння рослин люди приходять із алергічними ринітами.

Коли починається період простудних захворювань, звертаються з ускладненнями: отитами, синуситами, хронічними тонзилітами.

Як зберегти ЛОР-органи здоровими в осінньо-зимовий період?

Підвищувати імунітет! Це – найголовніше.

Ну і, звичайно, берегтися від вірусних інфекцій: не перебувати у місцях скупчення людей, використовувати засоби індивідуального захисту, обробляти руки антисептиком.

Чи ефективне промивання носа сольовими розчинами?

Я дуже позитивно до цього ставлюся, тому що сольові розчини вимивають не тільки слиз, який знаходиться в порожнині носа, але також і віруси, мікроби, частинки пилу.

Який сольовий розчин краще використовувати для промивання носа?

Є ізотонічний розчин, є гіпертонічний – все залежить від того, чого ми хочемо досягти.

Зазвичай, я призначаю ізотонічний розчин 0,9% NaCl.

Морська вода, яку можна купити в аптеці, зазвичай дорого коштує, але можна приготувати сольовий розчин у домашніх умовах. На 1 склянку теплої води – 1/2 чайної ложки морської або звичайної кухонної солі.

Найкраще використовувати спрей, він глибше проникає, натомість, крапельки діють місцево.

Спочатку треба закапати судинозвужувальні краплі, під дією яких відбувається накопичення слизу. Потім через 10-15 хвилин для його видалення промиваємо ніс сольовим розчином.

Далі буде…