Холтерівське моніторування (тривала реєстрація ЕКГ, або добове моніторування ЕКГ) – це дослідження, яке представляє собою безперервну реєстрацію електрокардіограми протягом тривалого часу в умовах звичайної активності пацієнта.

Моніторування може відбуватися протягом 24 і більше годин (48, 72 години, іноді до 7 діб).

Запис ЕКГ автоматизована і здійснюється за допомогою спеціального портативного апарату – рекордера (реєстратора, холтера), який пацієнт носить із собою (на ремені через плече або на поясі).

В цей час пацієнтові необхідно вести щоденник, в якому фіксувати рід занять під час неспання (ходьба, прогулянка, навантаження фізичного або емоційного характеру та ін.), час відпочинку, час і обставини виникнення неприємних симптомів з боку серця, прийом ліків. Заповнення щоденника є обов’язковою умовою проведення обстеження.

Датчики невеликого реєстратора прикріплюють на груди пацієнта, а фіксуючий прилад розташовується на поясі. Пацієнт носить прилад протягом призначеного часу.

Після закінчення часу дослідження лікар знімає дані з приладу і вводить інформацію зі щоденника пацієнта в комп’ютер. Цифрова система аналізує дані і виводить добову електрокардіограму. На основі цієї інформації видається висновок.

Підготовка до дослідження

Спеціальної підготовки не потрібно, протипоказань і обмежень для проведення процедури немає. Єдиний момент, через який вам можуть перенести час процедури – це гостре запалення шкіри в районі грудей.

Попередньо вам можуть виконати кардіограму.

Напередодні дослідження вам рекомендується прийняти душ, так як після установки електродів протягом 24 годин не можна буде приймати водні процедури.

Чоловікам рекомендується збрити волосяний покрив на грудях. Ця умова необхідна для отримання інформативного та якісного запису ЕКГ. На тілі повинна бути ижняя білизна – майка.

У день Вашого дослідження

Медичний працівник підготує шкіру вашої грудини до процедури, наприклад, протруть спиртом для жнежирення, просушать і наклеють одноразові клейкі електроди, від яких відходять дроти до спеціального приладу (він має невеликий розмір і вагу).

Під час дослідження

Ви ведете свій звичайний спосіб життя. При цьому лікар може дати вам завдання, наприклад, піднятися на певну кількість сходинок і позначити завдання як виконане натисканням кнопки на моніторі. Таким чином доктор зможе проаналізувати зміну роботи серця під час фізичної активності.

Вам потрібно дотримуватися ряду правил і умов:

  • не можна піддавати апарат ударам, впливу низьких і високих температур, вібрацій;
  • не перебувати поблизу ліній електропередач та трансформаторних будок, а також не підходити близько до працюючої електричної побутової і медичної апаратури;
  • уникати навантажень, що викликають рясне потовиділення (щоб уникнути відклеювання електродів);
  • постійно вести щоденник свого самопочуття;
  • не приймати ванну або душ (щоб не пошкодити апарат);
  • потрібно одягати бавовняну нижню білизну, виключати одяг, виготовлений із шовкових тканин і синтетичних матеріалів, що електризуються;
  • не можна носити металеві прикраси, одяг з металевими гудзиками або бюстгальтер з металевими застібками;
  • під час сну слід уникати повертання на живіт, так як через це можуть зміститися електроди або порушиться запис даних;
  • під час сну слід уникати повертання на живіт, так як через це можуть зміститися електроди або порушиться запис даних;
  • якщо у вас ненавмисно від’єднався провід або електрод, на апараті загориться лампочка. Якщо ви не може самостійно поставити назад електрод, зверніться до медичного персоналу.

Ваші результати

Після закінчення періоду моніторингу ви повертаєтеся до нас і медпрацівник знімає з вас аппарат, лікар-кардіолог розшифровує отриману інформацію.

Результат діагностики ви надаєте своєму лікарю.

Якщо для консультації ви обрали лікаря нашого медичного центру, то він допоможе вам не тільки підготуватися до проведення моніторування але й розшифрує результати та призначить необхідне лікування.

РЕЄСТРАТУРА: +380500303103; +380504875440; +380960303110; +380522366030