Електрокардіографія (ЕКГ) – один із найбільш простих і, разом з тим, вкрай інформативних методів досліджень, яке може розповісти вашому кардіологу основну інформацію про ритм і стан серця, діагностувати різні види його патології.

Електрокардіографія проводиться в плановому або в екстреному порядку.

Планова ЕКГ здійснюється при:

– веденні вагітності,

– надходженні пацієнта до лікарні,

– оцінці серцевої діяльності після певного лікування або оперативних медичних втручань,

– в процесі підготовки до операцій або складних медичних процедур.

Процедура даного обстеження абсолютно безболісна і є записом на паперовій стрічці (кардіограмі) електричної активності серця.

Підготовка до дослідження

Протипоказань та обмежень для проведення процедури ЕКГ на сьогоднішній день немає.

Однак, існують деякі нюанси.

Якщо ЕКГ призначено на ранок, то потрібно уникнути будь-яких фізичних вправ (зарядка, пробіжка та т.п.), а так само – щільного сніданку. Якщо призначено на денний час – слід обмежитися легким перекусом за 2 години до початку процедури.

Впродовж 12 годин перед обстеженням не рекомендується вживати в їжу продукти, до складу яких входить кофеїн (кава, чай, кола, шоколад).

Якщо ви постійно вживаєте серцеві препарати, то повідомте це медичному працівнику під час запису на дослідження. Можливо, вас попросять припинити застосування певних препаратів.

Не слід наносити на тіло різні засоби по догляду (лосьйони, креми), так як їх складові утворюють жирну плівку на поверхні, що, в свою чергу, негативно позначається на контакті електродів зі шкірою.

Чоловікам, які мають волосяний покрив на грудях, рекомендується збрити волосся, щоб отримати більш точні дані про роботу серця, так як електроди встановлюються на шкірі грудей.

Жінки перед ЕКГ повинні зняти колготки і прикраси, виготовлені з металу.

У день Вашого дослідження

Перед процедурою не вживайте ліки, які можуть заспокоїти або, навпаки, ввести вас у стан збудження. За 2 години до обстеження суворо забороняється куріння.

ЕКГ проводиться після 15-20 хвилинного відпочинку. Будь ласка, враховуйте це при плануванні свого часу.

Для проведення процедури вам запропонують лягти на спину (або сісти) на кушетку. На зап’ястя, щиколотки і груди вам накладуть електроди, попередньо обробивши відповідні ділянки тіла гелем.

Під час процедури не можна розмовляти і рухатися, необхідно перебувати в стані спокою, розслабившись і дихати спокійно.

При необхідності, для додаткового запису, медпрацівник може попросити вас вдихнути і не дихати протягом 10-15 секунд.

Сама процедура ЕКГ займає до 10 хвилин.

Ваші результати

Після обстеження вам тут же буде виданий результат – паперова стрічка (кардіограма) із записом фіксованого графіку у вигляді безперервної лінії з різними позначками і цифро-літерними позначеннями. Внизу на стрічці вказується вік, П.І.Б. пацієнта і швидкість, на якій знято кардіограму.

Результат дослідження ви надаєте своєму лікарю. Розшифровка ЕКГ виконується кардіологом, терапевтом або фельдшером.

Якщо для консультації ви обрали лікаря нашого медичного центру, то це може прискорити процес діагностування та лікування. Найчастіше від своєчасної розшифровки всіх даних залежить не тільки здоров’я, а й життя пацієнта.

РЕЄСТРАТУРА: +380500303103; +380504875440; +380960303110; +380522366030