СКТ (яку частіше називають КТ) – це безболісний рентгенівський тест, який допомагає лікарям діагностувати і лікувати різні захворювання.

КТ забезпечує більш високу чіткість, ніж звичайні рентгенологічні дослідження, і дозволяє лікарям бачити органи, м’які тканини, і кістки.

КТ-візуалізація використовує спеціальне рентгенівське обладнання для отримання ряду зображень внутрішньої частини тіла. Потім комп’ютер обробляє їх, щоб отримати зображення поперечного перерізу досліджуваної області.

Для даного дослідження ми пропонуємо сучасний комп’ютерний томограф Toshiba, що забезпечує швидке і ефективне сканування з більш низькими дозами випромінювання.

Підготовка до дослідження

Важливо, щоб ви дотримувалися всіх інструкцій, які були дані вам щодо прийому їжі, пиття і прийому ліків до початку проведення дослідження.

Деяким пацієнтам перед скануванням може знадобитися спеціальна підготовка. Ви будете повідомлені щодо будь-якої необхідної підготовки перед скануванням.

Якщо ви вагітні або є ймовірність, що ви можете бути вагітні, будь ласка, повідомте про це нашому співробітнику.

Якщо у вас є які-небудь питання або вам потрібна порада, будь ласка, зв’яжіться з нами

Процедура сканування

У кабінеті СКТ працюють лікарі-рентгенологи і рентген-лаборанти.

Перед дослідженням Вам пояснять процедуру його проведення. Також Вас можуть попросити переодягнутися в сукню для сканування, якщо в цьому буде необхідність.

У кімнаті сканування Ви лягаєте на ліжко сканера. Під час сканування ліжко повільно рухається через центр сканера. Сканер вас не торкається і ви не відчуєте ніякого дискомфорту, просто потрібно розслабитися і лежати під час обстеження нерухомо, як можна тихіше.

Також ми можемо попросити Вас затримати подих на короткий час під час сканування. Сканування зазвичай займає до 30 хвилин. Будь ласка, враховуйте це при плануванні інших ваших діагностик.

Рентген-лаборант, який працює зі сканером, буде знаходитися у сусідній кімнаті, але він постійно бачить і чує Вас протягом усього дослідження, може говорити з вами по гучному зв’язку.

Деякі дослідження вимагають ін’єкції контрастної речовини, яка вводиться внутрішньовенно. Процедура безболісна, але вам пояснять, які відчуття у вас будуть присутні при введенні контрасту.

Після сканування

Після КТ-сканування не повинно бути ніяких наслідків, і ви можете продовжувати їсти і пити як зазвичай. Введена контрастна речовина не повинна надавати негативного впливу, але для якнайшвидшого її виведення з організму ми рекомендуємо багато пити рідини після процедури сканування.

Результати дослідження

Після обстеження вам буде надано компакт-диск із зображеннями зі скану. Зображення обробляються, проглядаються і описуються лікарем-рентгенологом, який надасть вам висновок результату дослідження, зазвичай це займає до 24 годин.

Результат діагностики ви надаєте своєму лікарю. Якщо для консультації ви обрали лікаря нашого медичного центру, то він може попередньо подивитися знімки ще до видачі результату дослідження, що може прискорити процес діагностування та лікування.

Поширені запитання

Чи можу я їсти перед КТ?

Ви можете їсти і пити як зазвичай. Якщо для діагностики потрібно не їсти і не пити, ми обов’язково повідомимо вам про це заздалегідь, тоді ви повинні слідувати інструкціям.

Чи отримаю я ін’єкцію?

Деякі КТ вимагають ін’єкції контрастної речовини. Це надає змогу виділити частину, яку ми досліджуємо, і дає лікарю більше інформації.

Чи можу я зробити КТ, якщо я вагітна?

На жаль, через використання іонізуючого випромінювання не рекомендується проводити КТ під час вагітності.

Будь ласка, повідомте співробітнику, якщо ви вважаєте, що можете бути вагітні.

Чому пацієнти обирають нас?

Дослідження проводять висококваліфіковані фахівці.

Зручне розташування. Ми знаходимося майже в центрі міста, поруч є зупинки громадського транспорту. На території лікарні для пацієнтів є автостоянка.

З Вами працює доброзичливий персонал.

Ви отримуєте результат у той же або на наступний день.

Ви можете проконсультуватися з лікарем нашого медичного центру відразу ж у день отримання результатів дослідження.