Про штучний інтелект в ендоскопії та нові методики лікування раку говорили на семінарі у Лікарні Святого Луки.

21.05.2021 у Лікарні Святого Луки, м. Кропивницький, було проведено науково-практичний семінар з ендоскопії. Учасниками стали лікарі-ендоскопісти, торакальні хірурги та пульмонологи з Кіровоградщини та Херсону, Дніпра, Вінниці, Запоріжжя, Полтави, Чернігова, Кривого Рогу, Харкова, Львова, Києва, Миколаєва. У роботі семінару взяли участь близько 50 учасників. Також, діяла виставка-презентація ендоскопічного та іншого медичного обладнання, де лікарі могли познайомитись із новинками сучасної медичної техніки.

Ми записали короткі інтерв’ю з учасниками семінару…

Горбуліч Олександр Вікторович – доцент кафедри торакоабдомінальної хірургії ХМАПО.

… подивитись та вивчити нові методики стентування та ендоскопічне лікування при різноманітних патологіях стравоходу, шлунку, товстого кишківника. Багато цікавої інформації. Цікаво представили свої доповіді фірми, які виробляють стенти та медичну апаратуру, та лікарі, які виконують сучасні ендоскопічні втручання.

Новохатній Павло Валерійович – лікар-ендоскопіст із Запоріжжя.

Перший раз у Кропивницькому, завжди було цікаво побувати…

Дуже приємна несподіванка, що я знайшов тут таку сучасну клініку, яка має можливість запросити провідних спеціалістів і дуже докладно і широко висвітлити усі терени сучасної ендоскопії….

Такі заходи, безумовно, формують майбутнє медицини і майбутнє нашої країни.

Сташенко Олександр Далієвич – завідуючий торакальним відділенням Херсонського обласного онкологічного диспансеру.

Чудова, цікава конференція по ендоскопії. Ендоскопія та мініінвазивні технології – це майбутнє, яке успішно впроваджується у Кропивницькому завдяки зусиллям лікаря Урсола.

Дуже цікаві питання по мініінвазивних технологіях, зокрема, в тора кальній хірургії. Сподіваємось на подальшу співпрацю та розвиток.

З Григорієм Миколайовичем ми дружимо більше 20ти років. Я захоплююсь його успіхами. Те, що Кропивницькому пощастило, що тут є Урсол – це однозначно.

Лінник Андрій Олександрович – медичний директор з хірургії Чернігівської обласної лікарні.

Ми приїхали сьогодні на цю конференцію за запрошенням вельмишановного Григорія Миколайовича (Урсола – ред.)… Після карантину – це перша можливість зустрітися у реальному режимі, подивитися, як люди працюють, які є напрацювання, який є позитивний досвід…

…дуже важливо спілкуватися спеціалістам різних галузей між собою. Я, як організатор охорони здоров’я і практичний лікар-хірург, мої колеги почули сьогодні дуже багато важливої і корисної інформації. Зрозуміло, що є над чим працювати, ми будемо використовувати той передовий досвід, який сьогодні почули, і у своїй роботі… Моя задача ще полягає у тому, що мені треба налагодити якісну організацію роботи хірургічної служби нашого закладу і всієї Чернігівської області, на підставі тієї інформації, яку я сьогодні почув, і на підставі тих цікавих демонстрацій оперативних втручань і діагностичних досліджень, які я сьогодні побачив, щоб покращити якість надання медичної допомоги населенню і нашому регіону у тому числі.

Тому дякую за запрошення, дякую за цікаву конференцію, сподіваюся, що будемо і надалі співпрацювати.

Яковенко Владислав Олександрович – лектор семінару, завідувач ендоскопії та малоінвазивної хірургії клініки «Оберіг» у Києві, доцент кафедри сучасних методів діагностики та лікування Національного медичного університету ім. Богомольця, старший науковий співробітник державного наукового закладу Науково-практичний центр профілактичної та клінічної медицини державного управління справами.

У Кропивницькому я вперше. Мені дуже тут сподобалось: гарне, зелене європейське місто.

Клініка Святого Луки об лаштована на серйозному європейському рівні та рухається вперед. Тут думають про підвищення кваліфікації своїх працівників, проводять різні конференції. Думаю, що це не остання наша зустріч у такому форматі.

Тут нам вдалося сьогодні провести цікаві лекції, майстер-клас, на якому вдалося показати випадок діагностики ранніх передракових змін слизової оболонки шлунку, стравоходу та товстого кишківника, що дозволяє профілактувати рак шлунково-кишкового тракту. Це допоможе колегам, які все це спостерігали, покращити свої навички та допомагати пацієнтам у зниженні захворюваності раком ШКТ та покращення прогнозів тих пацієнтів, які вже мають такі захворювання.

Ендоскопічні втручання на сьогоднішній день достатньо широко впроваджуються у різних галузях…

Багато вдається зробити для попередження стандартних хірургічних втручань на шлункові, кишківнику та стравоході.

При ранній діагностиці ми можемо уникнути видалення частини чи і всього органу, що знижує інвалідизацію пацієнтів, покращує якість життя післяопераційних пацієнтів…

Ми виконуємо дуже якісну діагностику з використанням високого збільшення з мікроскопічною точністю до 135-ти разів. Ми можемо розглядати найдрібніші елементи слизової оболонки, аж до руху окремих еритроцитів та капілярів, по яких вони рухаються.

Це дуже скрупульозна технологія, котра вимагає компетентного розвитку усієї медичної допомоги… Необхідне навчання спеціалістів, тому, що ці технології нові, важко освоюються, вимагають знання іноземних мов, регулярних закордонних відряджень для того, щоб отримати необхідні компетенції.

Сьогодні у нас є можливість вже ділитися своїм досвідом. Я займаюся цими технологіями вже 20 років. Останні 14 – на досить серйозному рівні тими технологіями, які сьогодні демонструвались: з великим збільшенням, з фарбуванням, так звана вузько спектральна хромоскопія, яку дозволяє давати апарат. Це – новітній блок штучного інтелекту, який при виконанні дослідження товстого кишківника підказує лікареві, де знаходиться поверхневе захворювання, а в іншому режимі він підказує, який можливий гістологічний тип, тобто, підказує нам діагноз даного утворення. І ми можемо на місці прийняти рішення, що ми робимо далі: чи беремо зразок тканини на біопсію, чи видаляємо це утворення ендоскопічно, чи обираємо інший спосіб лікування…Тобто, ми робимо діагностику, ставимо точний діагноз та проводимо одразу лікування, що дозволяє нам досягати високої ефективності у плані профілактики раку.

На сьогоднішній день такі технології тільки починають завойовувати своє місце у світі.

В Україні таких лікувальних закладів небагато. В основному, це – приватні клініки, де є можливість закуповувати таку апаратуру та навчати спеціалістів…

Чому я займаюсь саме ендоскопією? Тому, що це цікаво, я живу цим. Це дає можливість нашим пацієнтам ніколи не вмирати від раку – це здорово!

Я займаюсь тренінговою справою ще з університету. Зараз я займаюсь тренінгами на міжнародному рівні. Прохожу регулярне навчання в Японії, Швеції, Швейцарії, Німеччині, Франції. Є досвід проведення лекцій та майстер-класів у цих країнах…

Зараз є автором циклу тематичного вдосконалення на базі Національного медичного університету, де я знайомлю лікарів з усієї України з цими технологіями діагностики та лікування. Є автором більше 40-ка проектів по цих технологіях, 6-ти методичних керівництв, рекомендацій МОЗ, автор монографії…

Сподіваюся ще побачимось…

БІЛЬШЕ ФОТО З СЕМІНАРУ

Під час роботи семінару діяла виставка-презентація ендоскопічного та хірургічного обладнання та інструментарію.

На семінарі лікар-хірург торакальний Григорій Урсол поділився з колегами досвідом відновлення функції трахеї. 

Пацієнт розповів як він почувається.