21 грудня 2018 року в Лікарні Святого Луки відбулася обласна науково-практична конференція «Діагностика та лікування патологій серця». Конференція була присвячена 105-річчю від дня народження академіка Миколи Михайловича Амосова.

Конференція стала майданчиком для обміну досвідом кардіологів, кардіохірургів та сімейних лікарів. А також колеги обговорили новації в області лікування серцевих захворювань.

У практичній частині конференції була проведена трансляція в реальному часі операції «Емболізація артерій тимусу при злоякісній тимомі».

Операція була виконана ВПЕРШЕ В УКРАЇНІ Авдосьевим Юрієм Володимировичем (доктор медичних наук, професор кафедри онкології та дитячої онкології Харківської медичної академії післядипломної освіти).

Торакальний хірург Григорій Урсол каже, що злоякісна тимома має властивість після видалення пухлини рецидивувати навіть через кілька років. Тому метод емболізації артерій тимуса у даному випадку більш ефективний, оскільки перекривається кровопостачання клітин пухлини і припиняється її життєдіяльність.

За статистикою близько 50% смертей в Україні відбувається від хвороб серця – це навіть більше, ніж від онкологічних захворювань, хоча невиліковним вважається саме рак. При кардіологічних захворюваннях дуже важливо вчасно надати медичну допомогу, часто мова йде про 2-і – 3-и години. Тому сьогодні кардіологи всього світу намагаються вирішити проблему своєчасного виявлення захворювання та попередження серцевих нападів. Як вирішують цю проблему польські колеги, розповів на конференції президент Всеукраїнської ради захисту прав та безпеки пацієнтів Віктор Григорович Сердюк.

Учасникам конференції була представлена ​​розробка зарубіжних фахівців щодо впровадження телемедицини в кардіології. У Польщі цим активно займається група American Heart of Poland. Наші польські колеги готові поділитися з нами своїми напрацюваннями та в кількох медичних центрах України, в тому числі і в Лікарні Святого Луки, вже починається підготовка до впровадження телемоніторингу роботи серця.

ФОТО з КОНФЕРЕНЦІЇ